Streekgids zoeken
Voer de gezochte trefwoorden in, selecteer de nieuws pagina en klik op zoek.
Trefwoord(en)

Zoek in:


 
     
   
 
Arctic Challange gestart: ‘Warme rit’ naar de poolcirkel
LICHTENVOORDE – Net als in Nederland wintert het in Scandinavië ook niet echt. Gisteren, zondag 15 januari, speculeerden de rijders van The Arctic Challange Tour in de hal van Roemaat Transport er al over.


Ze verwachtten onderweg ijzel in het zuiden en hevige sneeuwval hoger op de wegenkaart wanneer de temperaturen in Scandinavië niet lager worden dan -10 graden. “Weer dat zo omslaat”. En het werd vandaag (ma 16 jan) werkelijkheid. Twee teams, 18 en 38, crashten vanmorgen vroeg door ijzel. Walter Leusink en Jasper Maseland van team 38 raakte van een talud en Lia Bulsink en Lubert Lenselink van team 18 kwamen in een slip terecht op de beijzelde weg. De auto raakte total loss. Alle rijders maken het goed en zijn ongedeerd, zo meldt de website.

Zondagmiddag ging onder grote belangstelling de eerste equipe bij Roemaat Transport van start. Acteur Batho Braat (Jeff Alberts in GTST) en ambassadeur van de RETT-vereniging gaf het eerste startschot. In totaal vertrokken zondagmiddag 45 duo’s richting de Noordkaap in de The Arctic Challange Tour. Ze werden door enkele honderden mensen langs de Albert Schweitzerstraat en Hamelandroute uitgezwaaid. Onder de deelnemers zijn rapper en presentator Lange Frans en soapactrice Gaby Blaaser. In totaal koersen de bolides vol door zeven landen. Op zondag 22 januari zijn zij terug op de Markt in Lichtenvoorde.

The Arctic Challange Tour is een autotoertocht naar het noordelijkste puntje van Scandinavië. Op basis van verkregen coördinaten komt het aan om navigeren, het uitzoeken van de slimste route, teambuilding zonder elkaar verrot te schelden als er iets mis gaat en op verstandig rijden in extreme omstandigheden. Bij een overtreden van de verkeers- en snelheidsregels krijg je een straftijd aan de broek. Via het navigatiesysteem is dat voor de jury allemaal controleerbaar. En ook de bezoekers kunnen via internet de Arctic Challange rijders op de kilometer af te volgen. En wie er liever een boel gezelligheid bij zoekt kan dagelijks naar de Markt in Lichtenvoorde komen. Daar staat een groot videoscherm opgesteld waar de tocht dagelijks een uur live te volgen is.

Zondag 22 januari zijn er bij de finish voor bezoekers allerlei demo’s die met de auto’s en sport te maken hebben. Onder meer een ijsvloer waarop je op vier wielen kunt slippen en een simulator.

16-1-2012

Gepost door:

Bron: www.streekgids.nl

Meld fouten op pagina

 

Lees ook (archief)berichten.

23-1-2012 • Luid toeterend finishen Arctic Challange cars
5-1-2012 • Arctic Challenge tour 2012
15-1-2011 • Kaak Events Group zwaait deelnemers Arctic Challenge Tour uit
10-1-2011 • Twee Marveld teams in Arctic Challenge
18-1-2009 • Deelnemers gestart voor Arctic Challenge
17-1-2009 • Startvolgorde deelnemers Arctic Challenge bekend
16-1-2009 • Start Arctic-challenge
13-1-2009 • Zesde Arctic Challenge van start
1-12-2008 • Kilometers maken voor een ambulance
11-2-2008 • Opbrengst actie Arctic Challenge naar goed doel
20-1-2008 • De monstertocht naar de Noordpool is gestart
19-1-2008 • Start Arctic Challenge
13-1-2008 • Arctic Challenge Tour in ‘De Wereld draait door’
9-1-2008 • Team Kaak rijdt voor het goede doel
4-1-2008 • Naar de Noordpoolcirkel voor het goede doel
21-1-2007 • Arctic Challenge gestart
16-1-2007 • Arctic Challenge op Gelre FM
15-1-2007 • Arctic Challenge start zondag
11-1-2007 • Arctic Challenge 2007 start 21 januari
12-12-2006 • Arctic Challenge 2007 start zondag 21 januari
9-2-2006 • Equipes vetrekken vrijdag uit Finland
6-2-2006 • Auto camerateam uit de race
5-2-2006 • Arctic Challenge gestart vanuit Lichtenvoorde
2-2-2006 • Arctic Challenge 2006 start zondag



Groenlo Lokaal Headlines | Groenlo Lokaal Archief | Zoek

 
   
 

Lokaal
Ethische bestrijding
Compagnie Grolle vecht
Sleuteloverdracht Mariënhof
Jumbo lunch bij Jumbo
Nieuwe expositie Galerie Wij


Regionaal
Personenauto gestolen
Konijnen gestolen
Fietser ernstig gewond ...
Twee paarden overleven ...
Cruzeiro wint Terborg toernooi


Sport
Afsluiting Seizoen s.v. Grol
Toppers winnen Open Koppel
10e editie Wessels Tournament
Grolse Boys Jeugdtoernooi!
Grolse Boys uitgespeeld ...


Gemeente
Mededelingen week 20
Mededelingen week 19
Mededelingen week 18
Stadsboerderij
Mededelingen week 17


Politiek
VVD organiseert open ...
Terugblik raadsvergadering
OOG brengt duurzaamheid ...
OOGenblik voor de raad
Oog voor duurzaamheid





De meest bekeken berichten:
1. Nou Toe Maar wint ...
2. Laatste kampioenschap ...
3. Annemarie Kuypers wint ...
4. CC De Bron verhuist ...
5. College stemt in met ...


Streekgids.nl
Heeft u tips!! 

Irenestraat 23
Postcode: 7141XR  Groenlo

Tel: 0544 - 84 28 00

Fax: 084 - 730 70 31

Mob: 06 - 303 955 13