Streekgids zoeken
Voer de gezochte trefwoorden in, selecteer de nieuws pagina en klik op zoek.
Trefwoord(en)

Zoek in:


 
     
   
 
45 Maatschappelijke stagiaires voor huttendorp
LICHTENVOORDE - Nog krap een maand en dan start de derde Huttenbouwweek. Donderdagavond werd bij een van de sponsoren van het timmer- en klusevenement, Springer en Ressing, 45 stagiaires voorbereid op deze vakantieweek voor kinderen van groep 4 tot en met 8. Volgens initiator Bennie Hultink is dit grote aantal scholieren van Marianum en Schaersvoorde hard nodig. “In een week tijd staat er in de tent van 50 bij 15 meter een heel huttendorp waar 200 kinderen leven, feesten en heel veel avontuur beleven. Het hele dorp leeft. De inzet van de stagiaires is zoals het in een normaal dorp ook georganiseerd is. We hebben een milieuteam, die het dorp netjes houdt. Er is een adviesteam die de kinderen adviseert bij het timmeren. Een entertainteam die activiteiten opzet om de kinderen tussen het bouwen door te vermaken. Een cateringteam verzorgt eten en drinken voor de groepjes bouwers en er is een team aanwezig die bezoekers van het dorp rondleidt.”


Van 20 tot en met 24 februari zal er op het terrein van De Swite gehamer, gezaag en veel muziek van de ‘steigers’ te horen zijn. In een grote, verwarmde evenemententent kunnen basisschoolleerlingen in principe kosteloos een vakantieweek doorbrengen. De deelname kost 50 euro die handig terug te verdienen is aan de hand van een sponsorboekje en krasvoordelenvel van winkels in Lichtenvoorde. Louis Ressing, sponsor en vrijwilliger: ”Zo kunnen kinderen uit gezinnen die het niet zo breed hebben ook een geweldige vakantieweek beleven. Alles is inclusief: eten, drinken en heel veel plezier. Een hele week oppas voor 50 euro die zo is terugverdiend!”

In de tent bouwen twee bedrijven die de huttenbouwweek een warm hart toedragen, op twee zeecontainers een blokhut, waar vanuit een pers- en mediadienst door twee stagiaires het laatste nieuws voor en over het huttenbouwdorp presenteren. De belevenissen en de vorderingen van de huttenbouw zijn via livestreamers op de website www.huttenbouwen.com. Bennie Hultink: “De week heeft ook iets educatiefs. Het clubje van de entertaining moet zelf iets voor de kinderen bedenken. We hebben een podium, een dj, stelten, clownkleding en nog meer. Hiermee moeten jullie voor een zelfbedachte show toch mee uit de voeten kunnen! Jullie durven toch wel shaki-shaki op het podium voor te doen”, legt Hultink het clubje stagiares op. Op enkele ja-knikkende, nerveuze lachjes grapt Hultink: “Jullie kunnen niet meer terug. De opgave voor jullie maatschappelijke stage is al rondgemaakt!” Opgave kan nog via website huttenbouw.com.

25-1-2012

Gepost door:

Bron: www.streekgids.nl

Meld fouten op pagina

 



Groenlo Lokaal Headlines | Groenlo Lokaal Archief | Zoek

 
   
 

Lokaal
Redoute en gracht blootgelegd
Asbest aangetroffen in school
Verwijdering groenvoorziening
Schapen gewond ...
Carnavalsdossier 2012


Regionaal
Explosief blijkt verroest ...
Diefstal aanhangwagen
Scooterrijder zonder rijbewijs
Familie dankzij getuige betrapt
Workshop ‘Beter slapen’ 55+


Sport
Ga de uitdaging aan en leer in 6 weken Mountainbiken!
Nieuwe sporttassen voor KSH ...
Sofie Reusen naar halve ...
Ivo te Kortschot winnaar ...
Grolse Boys C1 in het nieuw!


Gemeente
Mededelingen week 08
Persoonsgebonden budget
Mededelingen week 07
Mededelingen week 06
Mededelingen week 05


Politiek
Nieuwe manier van afval...
OOGenblik voor de raad
Keuze plezierig wonen ...
Open politieke avond in Zieuwent
OOGenblik voor de raad


Het weer op Streekgids.nl



De meest bekeken berichten:
1. Groot Grols feest
2. Grote brand legt bedrijfs...
3. ‘Hakkie’ viert Abraham in optocht
4. Nieuwe jeugdprins en adjudant
5. Via Via wint bij de grote wagens


Streekgids.nl
Heeft u tips!! 
redactie@streekgids.nl
Irenestraat 23
Postcode: 7141XR  Groenlo

Tel: 0544 - 84 28 00

Fax: 084 - 730 70 31

Mob: 06 - 303 955 13