|
|
| |
| |
| |
| Akkoord inrichtingsplan Grolse Weiden |
GROENLO - In samenwerking met de klankbordgroep Grolse weiden is er een definitief opgesteld voor stadspark ' Grolse Weiden'. Dit inrichtingsplan is door het college van burgemeester en wethouders goedgekeurd. Het plan geeft weer hoe het stadspark er straks uit gaat zien.
Inrichtingsplan
In het inrichtingsplan is gedetailleerder invulling gegeven aan de Ruimtelijke Visie. Onderdelen die in het plan terugkomen zijn:
- opknapbeurt eiland Halve Maan
- aanleg Vestingparkzone langs de gracht als parkachtige omgeving met verwijzingen naar het vestingstadverleden
- accentueren van de oude esrand in het gebied
- opknappen van het padenstelsel
- aanleg natuurspeelplaats langs de uitlaat
- aanleg multifunctioneel evenementenveld
- wens tot het verplaatsen van volkstuinen
- mogelijke invulling voor een kinderboerderij.
Realisatie fase 1
De ontwikkeling van het stadspark Grolse Weiden is opgedeeld in drie fases. Op dit moment wordt fase 1, waarin de Halve Maan, de vestingparkzone, een deel van de esrand en het padenstelsel, uitgevoerd. Deze onderdelen passen binnen het huidige bestemmingsplan en de planning is om fase 1 voor de zomer uit te voeren. De werkzaamheden vallen samen in één aanbesteding. Fase 1 wordt voor een groot deel gefinancierd met provinciale subsidie.
Vooruitlopend op de realisatie van fase 1 is de gemeente gestart met groenwerkzaamheden op de Halve Maan en in de vestingparkzone. Dit om het aanstaande broedseizoen voor te zijn.
Nieuw bestemmingsplan nodig
Nu het inrichtingsplan is vastgesteld start de gemeente met het opstellen van een nieuw bestemmingsplan voor het hele gebied. In dit bestemmingsplan worden de onderdelen uit het inrichtingsplan opgenomen. Zoals gezegd vallen de werkzaamheden in fase 1 binnen het huidige bestemmingsplan. Planning is dat eind 2010 het nieuwe bestemmingsplan in werking treedt. |
10-3-2010 |
Gepost door: |
|
Bron: Gemeente Oost Gelre
|
|
Meld fouten op pagina
|
|
|
Groenlo Lokaal Headlines | Groenlo Lokaal Archief | Zoek
|
|
|
| |
| |
|
|