Streekgids zoeken
Voer de gezochte trefwoorden in, selecteer de nieuws pagina en klik op zoek.
Trefwoord(en)

Zoek in:


 
     
 
Met het OOG op de raadsvergadering
Ingezonden bericht buiten verantwoordelijkheid redactie

De Raadsvergadering van dinsdag 10 mei was het avondje van de PvdA. Ze begonnen groots en eindigden in mineur. Aan het begin van de avond werd door de PvdA een vraag gesteld over het op handen zijnde bestuursakkoord. Het betreft hier een akkoord waarover tussen de centrale regering en het bestuur van de VNG is onderhandeld. De VNG is een vereniging waarvan alle gemeenten lid zijn. Het bestuur van deze VNG doet dus namens de leden de onderhandelingen. Dus ook namens Oost Gelre. Het akkoord staat 8 juni tijdens de algemene ledenvergadering van het VNG in Ulft ter goedkeuring op de agenda. Het bestuur van de VNG heeft haar leden al laten weten dat er in termen van resultaat niet meer te behalen valt.

Wij vragen ons dat in alle redelijkheid af. Gooien we de handdoek niet te vroeg in de ring. Moeten we als Achterhoekse gemeenten niet eens wat strijdbaarder worden in plaats van ons als bestuurlijk correcte lammeren naar de slachtbank laten leiden. Het gaat in het bestuursakkoord over taken die de landelijke regering wil overhevelen naar de gemeenten. Het woord overhevelen is eigenlijk te netjes. Zeg maar rustig dat de regering taken over de schutting gooit en veel minder geld meegeeft dan die regering zelf er aan besteedde. Zo bezuinigt de centrale overheid. Het is een dictaat van de regering en tegen dictaten moet je weerstand bieden in een democratie. Een zwart gat wordt door gemeenten gevreesd en terecht wees de PvdA de burgemeester op deze gevaren.

De burgemeester gaf aan dat het College in principe het conceptakkoord wil ondersteunen. OOG vroeg het College haar standpunt gezien de onzekerheden nog eens te heroverwegen. We staan hierin niet alleen. Steeds meer gemeenten herzien hun standpunt. Het is in onze overtuiging onverstandig om akkoord te gaan met iets waarvan de effecten nog niet bekend zijn. Het is een blanco check waarbij Oost Gelre de bank is. Niet doen dus. Het advies van de CDA-fractie, om als Achterhoekse gemeenten tijdens het aanstaande landelijke VNG-congres in Ulft gezamenlijk een vuist te maken, ondersteunen wij van harte. OOG is van mening dat we veel steviger op de trommel moeten slaan. De Achterhoek moet haar rechten meer doen gelden. De Achterhoek heeft 335.000 inwoners. Dat is meer dan het inwoneraantal van de stad Utrecht (4de stad van ons land). Wie wil er nog beweren dat we er landelijke niet toe doen? Weg met die valse bescheidenheid. Laten wij er samen voor zorgen dat het straks bij de herverdeling van de middelen niet opnieuw de grote gemeenten zijn die er met de buit vandoor gaan.
Het ingediende amendement van CDA en VVD over de Functieverandering buitengebied werd ingetrokken.

Wethouder van Uem gaf in een toelichting aan dat hij de eerder ingediende motie inzake het Bestemmingsplan buitengebied zal uitvoeren. Hij kwam hiermee tegemoet aan de bezwaren van VVD en CDA. Hierdoor verviel de noodzaak voor het ingediende amendement. Over dit punt werd naar onze mening een goed inhoudelijk debat gevoerd, zodat iedereen vrede kon hebben met de uitkomst.

De aanbeveling tot herbenoeming van burgemeester Heijman was, zoals verwacht, een hamerstuk. Proficiat Henk!
Tja, en dan de motie van de PvdA over een niet geagendeerd punt. In de vooraankondiging kreeg het als stempel: Integriteit! Hoog gespannen verwachtingen dus, die echter ineenzakten toen bleek dat het de PvdA er om te doen was om een wig te drijven tussen OOG en VVD. Zelfs het Wetboek van Strafrecht werd erbij gesleept. Wij zouden nog een heel referaat kunnen houden over het wel en wee van deze motie, maar het resultaat van de stemming is veelzeggend. 3 voor en 19 tegen. OOG is zelf voldoende in staat om te bepalen met welke toon en bewoordingen wij onze artikelen schrijven. Soms zit er wat meer sambal in de pen en soms zijn we wat milder. Soms richten wij ons tegen de oppositie, dan weer tot de coalitiepartner. OOG is, zoals de naam al zegt, een onafhankelijk partij die zich inzet voor de belangen van alle inwoners van Oost Gelre. We zitten niet in een keurslijf en hebben niet de beperkingen van landelijke kaders. Als zodanig stellen we ons dan ook op. Het coalitieakkoord is voor ons de leidraad. Dat is de afspraak en daar zullen we ons aan houden. Over zaken die daar buiten vallen voelen wij ons vrij om een onafhankelijk standpunt in te nemen.

Wij komen uit voor onze mening zowel in de raad als in de krant op de manier zoals wij die zelf verkiezen en voelen ons in dat opzicht niet geremd. Die ruimte laten VVD en OOG elkaar gelukkig over en weer. Ook binnen deze goede relatie mag je je desondanks kritisch uitlaten, daarmee houd je elkaar scherp. Als je dan uitpraat is het resultaat meestal een versteviging van de band. Zo ook nu. De VVD toonde zich sportief, een partij die kan geven en nemen. De VVD laat ruimte voor een andere opvatting. De steun van de CDA-fractie, die ook tegen de motie stemde, waarderen wij ten zeerste.

Fractieleden OOG

16-5-2011

Gepost door: Streekgids.nl

Bron: Fractie OOG

Meld fouten op pagina

 

Lees ook...

26-3-2012 • OOG brengt duurzaamheid dichter bij de burger
19-3-2012 • OOGenblik voor de raad van 27 maart 2012
15-3-2012 • Thema avond: Oog voor duurzaamheid
23-2-2012 • Thema avond: OOG voor duurzaamheid!
6-2-2012 • OOGenblik voor de raad van 14 februari 2012
12-12-2011 • OOGenblik voor de raad van 20 december
24-10-2011 • OOGenblik voor de raad
27-6-2011 • KnipOOG na de raad
10-6-2011 • Op de bres voor de mensen van Werken naar Vermogen
4-4-2011 • KnipOOG na de raad



Groenlo Politiek Headlines | Groenlo Politiek Archief | Zoek

 
Reacties:
 
Er zijn nog geen reacties
 
Nieuwe Reactie toevoegen (max. 5000 tekens)
Naam: *
Email:
Bericht: *
tekens getypt
Antispam code:
Neem de antispam code in bovenstaand plaatje over: *
 
 

Lokaal
Acht paarden bij de ‘Slag ...’
GHV organiseert visworkshop
Dj Dol op Pimppop
Ethische bestrijding
Compagnie Grolle vecht


Regionaal
Personenauto gestolen
Konijnen gestolen
Fietser ernstig gewond ...
Twee paarden overleven ...
Cruzeiro wint Terborg toernooi


Sport
Afsluiting Seizoen s.v. Grol
Toppers winnen Open Koppel
10e editie Wessels Tournament
Grolse Boys Jeugdtoernooi!
Grolse Boys uitgespeeld ...


Gemeente
Mededelingen week 20
Mededelingen week 19
Mededelingen week 18
Stadsboerderij
Mededelingen week 17


Politiek
VVD organiseert open ...
Terugblik raadsvergadering
OOG brengt duurzaamheid ...
OOGenblik voor de raad
Oog voor duurzaamheid




De meest bekeken foto's:








Streekgids.nl
Heeft u tips!! 

Irenestraat 23
Postcode: 7141XR  Groenlo

Tel: 0544 - 84 28 00

Fax: 084 - 730 70 31

Mob: 06 - 303 955 13