|
|
| |
| VVD blijft verantwoordelijkheid nemen |
Ingezonden bericht buiten verantwoordelijkheid redactie
Financieel solide beleid
“Op koers”, zo omschrijft het College de presentatie van de begroting voor 2012 en deze woorden onderschreef VVD-fractievoorzitter Kees Porskamp bij aanvang van de algemene beschouwingen. Het accent heeft de afgelopen periode gelegen op het ombuigen van de financiële positie van Oost Gelre. De VVD brengt hiermee een van de belangrijkste punten van haar verkiezingsprogramma in praktijk; het voeren van een financieel solide beleid. Dit hebben we kunnen bereiken door met name als coalitie onze verantwoordelijkheid te nemen en hierover duidelijk te communiceren naar alle betrokkenen.
Gemeente geeft goede voorbeeld
De VVD vindt een goede gemeentelijke huisvesting, die voldoet aan geldende regels, van belang. Wij zijn er echter niet van overtuigd dat er op dit moment een noodzaak is voor een verbouwing van €511.000,-. Wij willen eerst duidelijkheid van de werkgroep die in kaart gaat brengen welke gebouwen wel of niet afgestoten kunnen worden, voordat we het verantwoord achten om dergelijke investeringen te doen.
De VVD heeft om dit te bewerkstelligen, rond middernacht nog een amendement ingediend dat met steun van coalitiepartner OOG werd aangenomen. Zo kreeg de begrotingsvergadering nog een spannend einde en werd de begroting goedgekeurd met uitzondering van de €511.000,- voor de verbouw van de gemeentelijke huisvesting. De VVD vindt dat we, in tijden waarin iedereen de broekriem moet aanhalen, als lokale overheid het goede voorbeeld moeten geven.
Groenlo; d’ran!
Op allerlei vlakken worden kansen opgepakt en gaat men aan de slag. De diverse rapporten dienen zo spoedig mogelijk te worden gebundeld tot een compact en realistisch uitvoerbaar breed gedragen centrumplan dat stapsgewijs moet worden uitgevoerd. Hierbij dient er in 2012 concrete invulling gegeven te worden aan de invulling van de Stadsboerderij en er moet duidelijkheid komen over de toekomst van CC de Bron.
Bouwen naar behoefte in kleine kernen
De VVD blijft ook in 2012 realistische dorpsplannen als uitgangspunt nemen bij de verdere ontwikkeling van de kleine kernen. Hierbij dient de focus te liggen op het bouwen naar behoefte zodat dit leefbare en vitale kernen blijven om in te wonen, werken en recreëren. De VVD blijft zich inzetten om voorzieningen als glasvezel beschikbaar te krijgen in de kleine kernen, zodat economische en sociale duurzaamheid gegarandeerd blijft.
Prioriteit aan bereikbaarheid centrum Lichtenvoorde
Het vernieuwde centrum van Lichtenvoorde is gereed en volop in gebruik. Gebleken is echter dat de bereikbaarheid van het centrum nog een groot probleem is. Vooral in deze tijd waarin de ondernemers hard moet werken om de klanten binnen te krijgen, moet de gemeente hier prioriteit aangeven.
Ambassadeursnetwerk ‘De Laarberg’
Een goede invulling van het regionaal bedrijventerrein ‘De Laarberg’ is van essentieel belang voor de vitaliteit van onze gemeente. Een gezonde economie brengt voldoende werkgelegenheid en dat is van belang om de verwachtte krimp tegen te gaan. De VVD is zeer verheugd over de inzet die onze eigen ondernemers reeds ten toon spreiden om bedrijven naar Oost Gelre te krijgen. Een prachtig voorbeeld hiervan is de vestiging van Grolsch op het regionale bedrijventerrein. Dat zorgt voor een positieve impuls, waarop verder ingespeeld dient te worden in 2012 bijvoorbeeld door de vorming van een ambassadeursnetwerk voor promotie van ‘De Laarberg’.
Het plaatsen van windmolens op ‘De Laarberg’, conform een motie van het CDA, kan mogelijk verregaande consequenties hebben voor de vestiging van bedrijven. Aangezien deze gevolgen nog niet inzichtelijk zijn, vond de VVD het onverantwoord om de motie te steunen. De VVD prefereert de lange-termijn-winst boven snel-gewin.
Vrijetijdseconomie biedt tal van kansen
Het profileren van Oost Gelre als evenementengemeente vindt de VVD een uitstekende zaak. De verdere ontwikkeling van evenemententerreinen als de Schans en een deel van de Grolse Weiden juichen wij toe.
Verlichting gemeentelijke lasten
Betreffende de gemiddelde lastendruk voor de inwoners, is Oost Gelre een goede middenmoter in vergelijking met de ons omliggende gemeenten. Voor 2012 dalen de lasten met bijna 3 % voor gezinnen met een eigen woning met een waarde van €200.000,- en met bijna 8% voor gezinnen met een huurwoning met een waarde van €200.000,-. De VVD is hierover zeer te spreken vooral in deze tijd waarin de burger meevallers goed kan gebruiken.
Uiteraard is er nog veel meer aan bod gekomen tijdens de vergadering over de begroting voor 2012 en de meerjarenbegroting 2012-2015. Voor de complete bijdrage van de VVD, verwijzen wij u graag naar onze website; www.vvdoostgelre.nl
. |
14-11-2011 |
Gepost door: Streekgids.nl |
|
Bron: VVD Oost Gelre
|
|
Meld fouten op pagina
|
|
|
Groenlo Politiek Headlines | Groenlo Politiek Archief | Zoek
|
| |
| Reacties: |
| |
| Er zijn nog geen reacties |
| |
| Nieuwe Reactie toevoegen (max. 5000 tekens) |
|
|
|
|
|
|