do 18 sep — Groenlo: 15°C • 15°–19° meer weer →

Opnieuw kookadvies voor drinkwater in de Achterhoek

4733
KP Houthandel verhuist naar Hengelo (Gld)

ACHTERHOEK – Kort na het intrekken van een eerdere waarschuwing heeft waterleidingbedrijf Vitens dinsdagavond opnieuw een kookadvies uitgevaardigd voor drinkwater in delen van de Achterhoek. Dit nieuwe advies treft ongeveer 25.000 huishoudens in de regio.

Eerder op de dag werd een soortgelijk kookadvies voor de Liemers en omgeving opgeheven. Dit betrof meer dan 45.000 huishoudens in gebieden zoals Doesburg, Didam, Dieren en Zevenaar, waar sinds vorige week woensdag niet direct uit de kraan gedronken kon worden. De oorzaak was een besmetting met een melkzuurbacterie, die maag- en darmklachten kan veroorzaken. De zelfde type bacterie is nu aangetroffen in een waterreservoir in Dinxperlo, wat Vitens ertoe aanzette om het kookadvies voor Aalten, Dinxperlo, Gaanderen, Oude IJsselstreek en nabijgelegen gebieden te heractiveren.

Inwoners worden geadviseerd het water minimaal drie minuten te koken voordat ze het gebruiken voor drinken, koken of tandenpoetsen. Dit advies blijft van kracht tot en met zaterdag 25 mei.

Foutjes, opmerkingen, nieuws, activiteit of als je iets opmerkelijks hebt gefotografeerd?

📧 Stuur je tip in

Lezers tippen

Nog geen lezers-tips bij dit bericht. Heb jij een tip? Deel ’m hieronder 👇

Tip insturen

Door te versturen ga je akkoord dat we je tip beoordelen en eventueel contact opnemen.

💡 Als jouw tip waardevol is, kan de redactie deze ook meenemen in een regulier nieuwsbericht.

Wat vindt u van dit bericht?