do 16 okt — Groenlo: 13°C • 9°–15° meer weer →

Bronzen Sieraden uit Eibergen Koninklijk Bezit

4404

EIBERGEN – De bronzen sieraden die in het voorjaar zijn opgedoken en momenteel te bewonderen zijn in Museum De Scheper, lijken gedragen te zijn door een echte prinses. Dit blijkt uit aanvullend onderzoek van historicus prof. dr. Henk Rekken, die in de bibliotheek van Eibergen onderzoek heeft verricht.

👉 Wat vindt u van dit bericht? Geef uw mening

“Na het doornemen van diverse historische en koninklijke boeken ontdekte ik in het boek De prinses op de erwt een afbeelding waarvan ik sterk vermoed dat de prinses de Eibergse bronzen sieraden draagt. De kleur en vorm komen overeen met de collectie die in het voorjaar werd gepresenteerd en die zeer waardevol blijkt te zijn,” aldus professor Rekken.

Professor Rekken is zeer tevreden met zijn ontdekking. Op donderdag 31 oktober om 10.00 uur zal hij zijn bevindingen toelichten tijdens een korte presentatie in de Bibliotheek in Eibergen. Deze ochtend, met de titel H@ck de geschiedenis, is bijzonder geschikt voor kinderen (van 8-14 jaar), hun ouders en andere geïnteresseerden die zich bezighouden met het thema ‘echt of nep’. Deelname is gratis.

Foutjes, opmerkingen, nieuws, activiteit of als je iets opmerkelijks hebt gefotografeerd?

📧 Stuur je tip in

Lezers tippen

Nog geen lezers-tips bij dit bericht. Heb jij een tip? Deel ’m hieronder 👇

Tip insturen

Door te versturen ga je akkoord dat we je tip beoordelen en eventueel contact opnemen.

KP Houthandel verhuist naar Hengelo (Gld)

💡 Als jouw tip waardevol is, kan de redactie deze ook meenemen in een regulier nieuwsbericht.

👉 Wat vindt u van dit bericht? Geef uw mening
Vindt u dit bericht leuk?