Theatervoorstelling over dementie in Lichtenvoorde

Foto: PR
LICHTENVOORDE – Het Alzheimer Trefpunt en de gemeenten Aalten, Oost Gelre en Winterswijk nodigen inwoners uit voor de voorstelling Mag ik uw aandacht? – als dementie een rol speelt, uitgevoerd door theatergroep Verhip. De voorstelling vindt plaats op dinsdag 23 april om 20.00 uur in Cultureel Centrum Den Diek in Lichtenvoorde.
Lichte en verhelderende voorstelling
Mag ik uw aandacht? biedt een toegankelijke mix van ontroerende en humoristische scènes, afgewisseld met muziek. De voorstelling, geschreven door Maretty van den Mosselaar, geeft praktische inzichten in het omgaan met dementie. Van den Mosselaar baseerde het stuk op haar eigen ervaringen en haar boek Mamadag – tot de dementie ons scheidt.
Over Maretty van den Mosselaar
Maretty heeft ruim 25 jaar ervaring in de zorg voor mensen met dementie, onder andere als verpleegkundige, contactclown en trainingsacteur. Haar boek Mamadag beschrijft op persoonlijke wijze hoe zij samen met haar broers en zussen de zorg voor hun moeder op zich nam. Inmiddels is het boek toe aan een vierde druk en vormt het de basis voor deze voorstelling.
Een bijzondere avond in Lichtenvoorde
Voor Maretty heeft de voorstelling in Lichtenvoorde een extra betekenis. Haar ouders zijn er geboren en haar moeder groeide op in Hotel Het Zwaantje. In haar dementie kwamen de herinneringen aan het hotel sterk terug, een thema dat ook in het boek naar voren komt.
Praktische informatie
📍 Locatie: Cultureel Centrum Den Diek, Dijkstraat 30, Lichtenvoorde
📅 Datum: 23 april 2025
🕗 Aanvang: 20.00 uur (zaal open 19.30 uur)
📩 Aanmelden: Dorien Kuska – d.kuska-uefing@alzheimervrijwilligers.nl
Meer informatie over het boek en de voorstelling:
🔗 www.uitgeverijtoon.nl
🔗 www.verhip.nu
Foutjes, opmerkingen, nieuws, activiteit of als je iets opmerkelijks hebt gefotografeerd stuur het naar redactie@streekgids.nl. |