do 18 sep — Groenlo: 16°C • 15°–21° meer weer →

Ontwerpbestemmingsplan locatie Welkoop biedt ruimte aan starters

524
KP Houthandel verhuist naar Hengelo (Gld)

Ontwerpbestemmingsplan deze week ter inzage

ZIEUWENT – In 2016 verhuisde de Welkoop van Zieuwent naar Lichtenvoorde. Daarmee kwam de locatie in Zieuwent vrij. Wethouder Vincent van Uem: “In overleg met onder andere Zieuwents Belang hebben we de afgelopen tijd gewerkt aan een passende nieuwe functie voor zowel het gebouw, als het achterliggende gebied. We zijn blij dat dit heeft geleid tot een ontwerpbestemmingsplan dat ruimte biedt voor starters op de woningmarkt. Het plan gaat deze week ter inzage.”

De bestaande bebouwing van de voormalige Welkoop (Pastoor Zanderinkstraat 30) is een gemeentelijk monument. Dit monument wordt verbouwd tot zes appartementen (zie impressie hiernaast). Achter het gebouw worden zes rijwoningen en een twee-onder-een-kap mogelijk gemaakt. Deze woningen bieden ruimte aan starters om in Zieuwent te kunnen blijven wonen. Daarnaast wordt een waardevol pand in het dorp behouden voor de toekomst.

Ontwerpbestemmingsplan gepubliceerd
Deze week is het ontwerpbestemmingplan gepubliceerd. Van 25 augustus t/m 5 oktober heeft u de mogelijkheid op de plannen te reageren door het indien van een zienswijze. Vervolgens neemt de gemeenteraad een besluit over de vaststelling van het plan. Daarna kunnen vergunningen worden verleend en kan er gestart worden met de realisatie.

Het ontwerpbestemmingsplan staat op onze site: www.oostgelre.nl (tabblad ruimtelijke ordening)

Foutjes, opmerkingen, nieuws, activiteit of als je iets opmerkelijks hebt gefotografeerd?

📧 Stuur je tip in

Lezers tippen

Nog geen lezers-tips bij dit bericht. Heb jij een tip? Deel ’m hieronder 👇

Tip insturen

Door te versturen ga je akkoord dat we je tip beoordelen en eventueel contact opnemen.

💡 Als jouw tip waardevol is, kan de redactie deze ook meenemen in een regulier nieuwsbericht.

Wat vindt u van dit bericht?