vr 29 mei — Groenlo: 22°C • 14°–30° meer weer →
⚠️ Code oranje Gelderland Vr. 17:00 - Vr. 21:00 Meer informatie Zware onweersbuien, mogelijk met grote hagel en zware windstoten.Wat…

BRONCKHORST — Subsidieregeling Leefbaar en Sportief Bronckhorst krijgt vervolg

241
241 keer bekeken

Het college van burgemeester en wethouders van Gemeente Bronckhorst heeft een vervolg vastgesteld voor de regeling Leefbaar en Sportief Bronckhorst. Met de subsidieregeling wil de gemeente samen met inwoners, verenigingen en organisaties blijven investeren in leefbaarheid, sport en gezondheid in de verschillende kernen.

De gemeenteraad stelde eerder structureel € 250.000 per jaar beschikbaar. Voor 2026 komt daar door een samenwerking met de Provincie Gelderland extra budget bij, waardoor in totaal € 425.000 beschikbaar is voor initiatieven.

De voorwaarden zijn aangepast op basis van ervaringen uit eerdere rondes. De regeling richt zich nu vooral op organisaties en initiatiefnemers die nog niet eerder deelnamen aan programma’s zoals Sportagenda, Vitale Kernen of Leefbaar en Sportief Bronckhorst. Daarnaast moeten aanvragen samen met een andere partij worden ingediend en minimaal voor de helft bestaan uit cofinanciering, bijvoorbeeld via eigen middelen, sponsoring of andere subsidies.

Volgens wethouder Hans Puijk blijft de gemeente inwoners actief betrekken bij keuzes rond leefbaarheid in de dorpen en kernen.

Wanneer er meer aanvragen binnenkomen dan beschikbaar budget, wordt gekeken naar onder meer de impact op de leefbaarheid, duurzaamheid, samenwerking en het vernieuwende karakter van een initiatief.

Aanvragen kunnen van 1 juni tot en met 15 september worden ingediend via Bronckhorst.nl/leefbaar-en-sportief-bronckhorst.

💡 Wist je dat
Wist je dat Bronckhorst één van de grootste plattelandsgemeenten van Nederland is, met tientallen kleine kernen en dorpen waar leefbaarheid een belangrijk thema is?

Foutjes, opmerkingen, nieuws, activiteit of als je iets opmerkelijks hebt gefotografeerd?

📧 Stuur je tip in