Vissterfte in vijver
527 keer bekeken
LICHTENVOORDE – In een vijver aan de Twenteroute (N18) in Lichtenvoorde is vissterfte geconstateerd. Donderdagavond 9 juli is meteen de brandweer ingeschakeld om extra zuurstof in het water te pompen.
👉 Wat vindt u van dit bericht? Geef uw mening
Vandaag zijn de dode vissen opgeruimd en wordt een soort beluchter of zuurstofmat in het water gelegd die ervoor moet zorgen dat de zuurstofconcentratie in het water weer toeneemt.
Het Waterschap Rijn en IJssel hoopt op deze de nog levende dieren in de vijver te redden en verdere schade te beperken.
De vissterfte is opgetreden als gevolg van zuurstofloosheid van het water. Dat hebben zuurstofmetingen donderdagavond uitgewezen. De zuurstofloosheid is vermoedelijk ontstaan als gevolg van een riooloverstort in combinatie met het warme weer
👉 Wat vindt u van dit bericht? Geef uw mening
Lezersfavorieten
Op basis van likes van de afgelopen 7 dagen
- ‘Steek zetten’ luidt carnaval in Grolle in 12
- Oost Gelre Vooruit stelt kandidatenlijst vast voor verkiezingen 12
- Leerlingen Pronova schenken €2.837,40 aan Stichting Vrienden SKB 8
- Bronsvoort bij afscheid benoemd tot beschermvrouwe Slag om Grolle 8
- Koperen Ketteltje voor Marco Overbekking 7
- Infobord en gerestaureerde Joodse begraafplaats Groenlo officieel onthuld 7