Lichte belastingstijgingen in Oost Gelre in 2026
Foto: PR
OOST GELRE – Het college van B&W heeft ingestemd met een reeks voorstellen om de belastingverordeningen voor 2026 te actualiseren. De aanpassingen volgen uit de eerder vastgestelde programmabegroting en moeten zorgen voor een gezonde financiële basis in het komende jaar.
De belangrijkste wijzigingen zijn lichte tariefsverhogingen bij diverse gemeentelijke belastingen. Zo stijgt de hondenbelasting met 2% en gaat de toeristenbelasting eveneens met 2% omhoog, naar €1,47 per persoon per nacht. De rioolheffing wordt vastgesteld op €2,00 per m³ water, terwijl ook de reclamebelasting, precariobelasting en de OZB-opbrengst stijgen met 2%.
Verder worden de tarieven in de legesverordening met 2% verhoogd en waar mogelijk volledig kostendekkend gemaakt. Ook de afvalstoffenheffing wordt opnieuw berekend, zodat deze uitkomt op een kostendekkende opbrengst. Volgens het college zijn de aanpassingen noodzakelijk om voorzieningen op peil te houden.
Lezersfavorieten
- Oost Gelre Vooruit stelt kandidatenlijst vast voor verkiezingen 12
- Leerlingen Pronova schenken €2.837,40 aan Stichting Vrienden SKB 8
- Infobord en gerestaureerde Joodse begraafplaats Groenlo officieel onthuld 6
- Spellenclub Doetinchem maakt speeldata 2026 bekend 6
- Proefsleuven gegraven op Eefseler Esch in aanloop naar woningbouw 6
- Maliebaan in Groenlo krijgt historische uitstraling en meer groen 6
