Op reis met een robotje bij BIEBlab
BERKELLAND – De Bibliotheek Oost-Achterhoek organiseert in het BIEBlab twee sessies waarbij kinderen uit groep 5 tot en met 8 de gelegenheid krijgen om het robotje Ozobot te programmeren. De sessies zijn gepland op woensdag 4 oktober 2023 te Ruurlo en op woensdag 11 oktober te Eibergen, beiden om 15.00 uur.
Deelnemers zullen de Ozobot programmeren door een pad te tekenen met stiften. Het robotje is ontworpen om deze lijnen te volgen en zich dienovereenkomstig over een oppervlak te bewegen. Het doel van deze sessies is om de kinderen een interactieve ervaring te bieden en hun begrip van programmeren te verdiepen.
Aanmelding voor de evenementen kan zowel via de website www.oostachterhoek.nl/bieblab als bij de lokale bibliotheken. De kosten voor deelname zijn vastgesteld op € 2,50.
Bovendien is het vermeldenswaard dat de Bibliotheek Oost-Achterhoek samenwerkt met ‘Culturije’. Samen organiseren ze twee keer per maand activiteiten in het kader van BIEBlab op verschillende locaties waaronder Ruurlo, Borculo/Eibergen en Lichtenvoorde. Afhankelijk van de maand kan het programma worden verzorgd door ‘Culturije’ of de Bibliotheek Oost-Achterhoek.
Lezersfavorieten
- Oost Gelre Vooruit stelt kandidatenlijst vast voor verkiezingen 12
- Leerlingen Pronova schenken €2.837,40 aan Stichting Vrienden SKB 8
- Proefsleuven gegraven op Eefseler Esch in aanloop naar woningbouw 6
- Maliebaan in Groenlo krijgt historische uitstraling en meer groen 6
- Infobord en gerestaureerde Joodse begraafplaats Groenlo officieel onthuld 6
- Spellenclub Doetinchem maakt speeldata 2026 bekend 6
