zo 19 okt — Groenlo: 13°C • 6°–13° meer weer →

Beschoeiing krijgt tweede leven op Bastion

2356

GROENLO – Het bastion, dat op het schootsveld achter het dierenpark in Groenlo ligt, is afgelopen zaterdag grotendeels voorzien van een barricade van hout. Hierachter zijn de mannen die de kanonnen tijdens de aankomende ‘Slag om Grolle’ laden beschut tegen een regen van (kanon)kogels. Het bastion is enkele jaren geleden speciaal aangelegd voor het naspelen van de ‘Slag om Grolle’ die plaatsvond in het jaar 1627. Deze ‘slag’ wordt om de twee jaar, door meer dan duizend reënactors, nagespeeld.

👉 Wat vindt u van dit bericht? Geef uw mening

Leden van de Compagnie Grolle en gastmedewerkers van andere compagnies hebben zaterdag de voormalige houten beschoeiing, die bij de Boompjeswal uit de gracht is gehaald, een tweede leven gegeven. Dit keer moeten de 3 centimeter dikke planken niet het water tegen houden maar de kogels. De muur van hout heeft inhammen gekregen. Het is de bedoeling dat hier tijdens de slag de kanonnen worden geplaatst.

Normaal gesproken zou de ‘Slag om Grolle’ plaatsgevonden hebben in 2014, maar deze is verschoven naar het najaar van 2015. Dit betekent dat de ‘Slag om Grolle’ in 2015 haar eerste lustrum viert. In hetzelfde jaar viert ook bierbrouwer Grolsch, van wie de roots liggen in Groenlo, haar 400 jarig bestaan. En wat is er mooier dan bepaalde activiteiten van beide jubilea samen te laten vallen?

De houten barricade gaat zijn dienst doen op de aanstaande ‘Slag om Grolle’ op 22, 23 en 24 oktober 2015. De ‘Slag om Grolle’ is in vijf edities uitgegroeid tot het grootste re-enactment-evenement van Europa.’

Foutjes, opmerkingen, nieuws, activiteit of als je iets opmerkelijks hebt gefotografeerd?

📧 Stuur je tip in

Zondagochtend begint met een goed verhaal.
Elke zondag om 09.00 uur ontvang je een exclusief streekverhaal uit de Achterhoek — vol geschiedenis, mensen en plekken van dichtbij. Gratis in je mailbox.

Verhalen die je nergens anders leest — over het verleden, het landschap en de mensen van onze streek.

We spammen niet! Lees ons privacybeleid voor meer info.

Lezers tippen

Nog geen lezers-tips bij dit bericht. Heb jij een tip? Deel ’m hieronder 👇

Tip insturen

Door te versturen ga je akkoord dat we je tip beoordelen en eventueel contact opnemen.

KP Houthandel verhuist naar Hengelo (Gld)

💡 Als jouw tip waardevol is, kan de redactie deze ook meenemen in een regulier nieuwsbericht.

👉 Wat vindt u van dit bericht? Geef uw mening
Vindt u dit bericht leuk?