Kramp Run Varsseveld: bekende opzet met frisse energie en nieuwe voorzitter

Foto: Ronny Wormgoo
VARSSEVELD – Op zaterdag 13 september 2025 verandert het centrum van Varsseveld opnieuw in hét hardloophart van de Achterhoek. De 13e editie van de Kramp Run belooft weer een feestelijk en sportief spektakel te worden met ruim 500 deelnemers – van jonge kinderen tot topatleten uit Nederland en België.
Bekend programma met kleine aanpassingen
De opzet van het programma blijft grotendeels vertrouwd. De Kidsrun start om 16.15 uur met kinderen t/m 9 jaar (1 km), gevolgd door de jeugd t/m 15 jaar om 16.30 uur (2 km). Deelname voor de jeugd is, zoals gebruikelijk, gratis. Daarna volgt de Framerun, waarin atleten met een beperking ondersteund door een framerunner of alinker zo veel mogelijk rondes lopen op het Kerkplein.
De grootste groep deelnemers staat om 17.30 uur aan de start van de Recreanten- en Businessrun (5 km). Een bijzonder element blijft het parcours, dat onder andere door de verlichte hallen van Svedex en Kramp loopt én langs museumboerderij ’t Hofshuus. De dag wordt afgesloten met de spectaculaire Ducona PET Packaging Toprun om 18.30 uur. Hierin leggen nationale topatleten vijf snelle rondes van 1 km af op jacht naar het parcoursrecord.
Nieuwe voorzitter aan het roer
Wim de Korte uit Doetinchem is sinds kort de nieuwe voorzitter van de Kramp Run en volgt daarmee Ronnie Ligtenbarg op. De Korte is ook actief als bestuurslid bij atletiekvereniging Argo, waarmee de organisatie intensief samenwerkt. “De samenwerking met Argo, AVA’70 en Atletico’73 maakt dit een krachtige regionale stichting, mede dankzij de steun van Kramp en onze sponsors,” aldus De Korte.
Extra prijzengeld en goed doel
Om aan te sluiten bij andere nationale evenementen is het prijzengeld van de Toprun met 40% verhoogd. De eerste toppers hebben hun deelname al toegezegd; de volledige line-up volgt binnenkort. Zoals voorgaande jaren lopen deelnemers ook dit jaar voor het goede doel Kanjers voor Kanjers, dat zich inzet voor kinderen waarvoor sporten niet vanzelfsprekend is.
“De Kramp Run is meer dan alleen een hardloopwedstrijd. Het is een sterk, positief en verbindend evenement voor de hele regio,” besluit De Korte enthousiast.
Inschrijven kan via www.kramprun.nl.
Foutjes, opmerkingen, nieuws, activiteit of als je iets opmerkelijks hebt gefotografeerd?
📧 Stuur je tip in