ma 8 dec — Groenlo: 10°C • 10°–14° meer weer →

Marianum zet zich in voor het Goede Doel

559

GROENLO – Samen met 18.000 leerlingen van 80 Nederlandse middelbare scholen zamelen Marianumleerlingen geld in voor dance4life. Dit geld is hard nodig voor leeftijdsgenoten in Afrika die te maken hebben met hiv en aids. Het scholenproject startte in de week van 29 september tot en met 3 oktober met een gastles van het dance4life-tourteam. Tijdens deze les, die door een gastdocent en een jongere uit Zuid-Afrika werd gegeven, bracht dance4life de leerlingen letterlijk en figuurlijk in beweging en kregen de leerlingen informatie over de wereldwijde aidsproblematiek. De leerlingen gaan daarna aan de slag met lesmateriaal en zetten acties op waarmee ze geld inzamelen voor leeftijdsgenoten in zuidelijk Afrika. Het scholenproject wordt op 1 december – Wereld Aids Dag – afgesloten met het dance4life event 2014.

👉 Wat vindt u van dit bericht? Geef uw mening

Dance4life werkt samen met jongeren aan een wereld zonder aids. Dance4life geeft seksuele voorlichting en gebruikt muziek en dans om jongeren te betrekken en inspireren. Bovendien motiveert dance4life jongeren om zelf in actie te komen en de verspreiding van hiv en aids wereldwijd terug te dringen. Dat is hard nodig, want nog steeds raken er dagelijks 6.000 mensen geïnfecteerd met hiv, waarvan de helft jonger is dan 25 jaar. Het Nederlandse initiatief vindt inmiddels plaats in 20 landen verspreid over 5 continenten.

Op vrijdag 17 oktober vindt er een actiedag plaats, in en buiten de school. De onderbouwleerlingen organiseren allerlei activiteiten in de school. Havo- en vwo-leerlingen uit leerjaar 3 en 4 zijn voornamelijk buiten de school actief.

Tussen 12.00 en 15.30 uur is iedereen welkom bij Marianum. Werk mee aan een wereld zonder aids en support de leerlingen van Marianum op vrijdag 17 oktober!

Projecten voor Goede Doel in Lichtenvoorde
Op 15, 16 en 17 oktober staan voor de onderbouw in Lichtenvoorde projectdagen ten behoeve van het Goede Doel geprogrammeerd. Marianum zet zich in voor projecten in Kaapstad en Nepal. Dochters van Marianumdocenten Dirry Harkink en Frank Harmsen zijn of gaan naar het buitenland waar zij zich vrijwillig inzetten voor de medemens. Marjolein Harkink zal het geld gebruiken om kinderen in een weeshuis in Kaapstad te voorzien van kleding, bedden en speelgoed. Lizzie Harmsen is in Nepal betrokken bij een project voor het bouwen van toiletten. Het hiervoor benodigde geld wordt ingezameld door de verkoop van zelfgemaakte kerstproducten.

Steun de acties en help de weeskinderen in Kaapstad en de bewoners van Nepal.

Foutjes, opmerkingen, nieuws, activiteit of als je iets opmerkelijks hebt gefotografeerd?

📧 Stuur je tip in

Zondagochtend begint met een goed verhaal.
Elke zondag om 09.00 uur ontvang je een exclusief streekverhaal uit de Achterhoek — vol geschiedenis, mensen en plekken van dichtbij. Gratis in je mailbox.

Verhalen die je nergens anders leest — over het verleden, het landschap en de mensen van onze streek.

We spammen niet! Lees ons privacybeleid voor meer info.

Lezers tippen

Nog geen lezers-tips bij dit bericht. Heb jij een tip? Deel ’m hieronder 👇

Tip insturen

Door te versturen ga je akkoord dat we je tip beoordelen en eventueel contact opnemen.

💡 Als jouw tip waardevol is, kan de redactie deze ook meenemen in een regulier nieuwsbericht.

👉 Wat vindt u van dit bericht? Geef uw mening
Vindt u dit bericht leuk?