EUREGIO zichtbaar in Oost Gelre: borden én samenwerking met Duitse scholen

EUREGIO zichtbaar in Oost Gelre: borden én samenwerking met Duitse scholen
OOST GELRE – Op zeven plekken langs de grens van Oost Gelre zijn nieuwe borden geplaatst met het logo van de EUREGIO. Hiermee wordt zichtbaar gemaakt dat de gemeente deel uitmaakt van dit grensoverschrijdende samenwerkingsverband tussen Nederlandse en Duitse gemeenten, (land)kreisen en waterschappen.
De EUREGIO helpt inwoners, organisaties en overheden bij samenwerking over de grens, bijvoorbeeld op het gebied van onderwijs, cultuur en economie. Zo nemen leerlingen van groep 5 en 6 van de Jorisschool in Lichtenvoorde deel aan een uitwisselingsprogramma met de Albert-Schweitzer-Schule uit het Duitse Ibbenbüren.
Tijdens een bezoek begin juli werkten de Nederlandse en Duitse leerlingen samen aan een tweetalig woordenboek over kunst en cultuur. Ook maakten ze een muurschildering en volgden ze de kunstroute in Lichtenvoorde. “Mooi om te zien dat kinderen spelenderwijs elkaars taal en cultuur leren kennen,” aldus wethouder Jos Hoenderboom, lid van de EUREGIO-raad.
Foutjes, opmerkingen, nieuws, activiteit of als je iets opmerkelijks hebt gefotografeerd?
📧 Stuur je tip in